Jakich rodzajów tworzyw sztucznych dotyczą szkolenia?
Obróbka materiałów syntetycznych w celu stworzenia z nich elementów o pożądanym kształcie oraz rozmiarach może być zrealizowana na wiele sposobów. Z tego względu organizujemy szkolenia obejmujące szereg metod formowania tworzyw sztucznych. Dotyczy to m.in. metod próżniowych, elementów powstających w tłoczniach czy przygotowywanych wtryskowo. Do istotnych czynności przy tego typu pracach zalicza się ponadto tzw. rozdmuch oraz wytłaczanie. Zagadnienia związane ze wspomnianymi procesami są przez nas podejmowane na kursach dotyczących właśnie obróbki materiałów syntetycznych. Każde szkolenie obejmuje również dokładne omówienie normy CQI-23.
Wszystko to sprawia, że opisywana usługa jest bardzo korzystnym rozwiązaniem np. dla zakładów produkcyjnych wykorzystujących syntetyczne materiały do przygotowania detali. Dzięki współpracy z nami możliwe jest osiągnięcie lepszej wydajności i zwiększenie zysków osiąganych przez firmę. Poszerzają się również w ten sposób kompetencje uczestników szkoleń, czyli pracowników danego przedsiębiorstwa. Przetwórstwo tworzyw sztucznych odbywa się przez to w sposób zgodny ze wspomnianą normą CQI-23. Ma to przełożenie na jakość wyrobów – jest on wyższa niż w przypadku braku wdrożenia takiego standardu do zakładu produkcyjnego.
Czemu warto postawić na szkolenia realizowane przez naszą firmę?
Od wielu lat funkcjonujemy w branży jako podmiot zajmujący się przeprowadzaniem audytów oraz organizacją rozmaitych kursów. Przed rozpoczęciem działań pod uwagę bierzemy przede wszystkim oczekiwania klienta, dopasowując do jego potrzeb i wymogów oferowane szkolenia. Tworzywa sztuczne i ich przetwarzanie oraz obróbka to szereg dość skomplikowanych zagadnień – nasi eksperci potrafią jednak przekazać tę wiedzę w sposób przystępny. Do tego nieustannie śledzą aktualizacje obowiązujących norm i standardów w tym zakresie. Jesteśmy elastyczni, terminowi i profesjonalni, a współpracę realizujemy tak, by była ona ściśle dostosowana do wyznaczonego przez klienta budżetu. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu!
-
Cel szkolenia
Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do samodzielnej realizacji audytów specjalnych zgodnie z CQI-23.
-
Adresaci szkolenia
Szkolenie skierowane jest do osób zajmujących się programowaniem oraz przeprowadzaniem audytów. Również do wszystkich tych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat standardu CQI-23.
-
Program szkolenia
Zakres szkoleń obejmuje między innymi:
- Norma CQI23 w świetle specyficznych wymagań klienta oraz IATF 16949:2016
- Podejście procesowe
- Omówienie grup norm CQI ze szczególnym uwzględnieniem CQI 23
- Charakterystyka i cele procesów specjalnych
- Kwalifikacje audytorów
- Audyt – planowanie, realizacja i raportowanie
- Główne zagadnienia CQI 23
- Omówienie poszczególnych tabel i procesów (A-H)
-
Efekty szkolenia dla uczestników i dla organizacji
Zdobyta podczas szkolenia wiedza daje szansę uczestnikom dokładnie zrozumieć wymagania standardu CQI 15 w odniesieniu do procesów formowania tworzyw sztucznych. Przekazane podczas szkolenia informacje pozwolą uczestnikom w przyszłości realizować proces audytów specjalnych w sposób skuteczny i efektywny.
-
Czas szkolenia
1 dzień (wariant standardowy – patrz informacje dodatkowe)
-
Uwagi dodatkowe
Szkolenie zakończone jest egzaminem z wiedzy w postaci testu pisemnego.
Szkolenie dostępne jest w trzech wariantach: minimum, standard i premium. Czas trwania wariantu minimum i premium są ustalane indywidualnie z klientem.