Celem szkolenia jest przedstawienie uczestnikom podejścia do analizy FMEA wyrobu wg zunifikowanego podejścia rekomendowanego przez organizacje AIAG i VDA QMC. Uczestnicy nabędą umiejętności poprawnej identyfikacji funkcji produktu w powiązaniu z potencjalnymi błędami, ich skutkami oraz przyczynami. Będą też w stanie wziąć odpowiedzialność za przeprowadzenie skutecznej analizy FMEA wyrobu w swojej organizacji.
-
Zawartość
- Przedstawienie nowego podejścia do analizy D-FMEA
- Cele oraz integracja nowego podejścia w organizacji i łańcuchu dostaw
- Podejście projektowe przy realizacji analizy D-FMEA (5T)
- Zespół D-FMEA: role i podział odpowiedzialności w zespole
- „7 kroków” w przeprowadzeniu D-FMEA
- Podejście do analizy ryzyka, m.in.:
- Tabele S O D
- Action Priority (AP)
- Rola moderatora
- Ćwiczenia i warsztaty
-
Dla kogo
Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do osób, które są bezpośrednio odpowiedzialne za realizację lub moderowanie analiz ryzyka w organizacji. Kolejną grupę stanowią uczestnicy zespołów opracowujących analizy D-FMEA w ramach projektu rozwoju nowego wyrobu, tj. inżynierowie i specjaliści, liderzy, kierownicy projektów jak i menedżerowie, będący właścicielami procesów rozwoju nowego wyrobu.
-
Rekomendowany czas trwania
2 dni
-
Korzyści
Uczestnicy nabędą umiejętności poprawnej identyfikacji funkcji produktu w powiązaniu z potencjalnymi błędami, ich skutkami oraz przyczynami ibędą w stanie wziąć odpowiedzialność za przeprowadzenie skutecznej analizy FMEA wyrobu w swojej organizacji. Szkolenie kładzie również duży nacisk na projektowe podejście do analizy D-FMEA, rolę lidera projektu, moderatora oraz odpowiedzialności członków zespołu D-FMEA. Dzięki umiejętności planowania projektu realizacji D-FMEA kierownictwo i interesariusze zyskują transparentność na wszystkich etapach jego realizacji.
-
Uwagi dodatkowe
Rekomendowana grupa docelowa:
- Poziom inżyniera procesów produkcji
- Poziom inżyniera jakości
- Poziom inżyniera rozwoju wyrobu
- Poziom inżyniera rozwoju procesu
- Poziom menadżerski