Celem szkolenia jest dostarczenie uczestnikom podstawowej wiedzy o założeniach i zasadach GOZ – Gospodarki o Obiegu Zamkniętym ( Circular Economy ). Różnica w stosunku do innych ofert polega na przedstawieniu przepisów prawnych dotyczących wdrażania GOZ w każdej perspektywie czasowej oraz sposobów i źródeł jego finansowania. Szczególnym celem jest pokazanie znaczenia GOZ jako jednego z najważniejszych elementów światowej Strategii walki z kryzysem klimatycznym.
-
Zawartość
- Założenia i zasady dotyczące GOZ
- Ślad węglowy + ślad środowiskowy, jako podstawowe wskaźniki GOZ – wyznaczanie i zmniejszanie
- Obecnie obowiązujące (2022) i zapowiadane (2023) przepisy prawne dotyczące wdrażania GOZ w perspektywie krótko, średnio i długoterminowej
- Sposoby wdrażania GOZ w przedsiębiorstwie w perspektywie krótko, średnio i długoterminowej – metodyka i dobre praktyki
- Sposoby finansowania wewnętrznego oraz zewnętrznego GOZ, ze szczególnym uwzględnieniem:
- zielonych obligacji,
- narzędzi finansowania przewidzianych w Zielonym Europejskim Ładzie (The European Green Bonds) – głównie zrównoważone inwestycje.
-
Dla kogo
Szkolenie dedykowane jest menedżerom odpowiedzialnym za kreowanie i realizację Strategii przedsiębiorstw, pracownikom działów finansowych, wszystkim odpowiedzialnym za współpracę z Urzędami Administracji Publicznej oraz osobom odpowiedzialnym za raportowanie wyników wewnątrz i na zewnątrz przedsiębiorstwa.
-
Rekomendowany czas trwania
2 dni
-
Korzyści
Szkolenie pozwoli uczestnikom na zdobycie i usystematyzowanie podstawowej wiedzy na temat GOZ na poziomie europejskim i krajowym czyli w kontekście EZŁ/EGD – Europejskiego Zielonego Ładu / European Green Deal ). W szczególności uczestnicy dowiedzą się o znaczeniu Śladu węglowego i Śladu środowiskowego jako podstawowych wskaźnikach GOZ a także o możliwościach finansowania jej wdrażania. Całość tej wiedzy pozwoli na przygotowanie własnej Firmy do funkcjonowania w nowych zmieniających się w związku ze zmianami klimatu warunkach.
-
Uwagi dodatkowe
Rekomendowana grupa docelowa:
- Top Management
- Członkowie Zarządów Spółek
- Dyrektorzy do spraw Strategii
- Członkowie Zespołów strategicznych
- Dyrektorzy Finansowi
- Dyrektorzy Jakości
- Dyrektorzy techniczni
- Menedżerowie odpowiedzialni za Ochronę środowiska