Celem szkolenia jest dostarczenie uczestnikom podstawowej wiedzy do przygotowania własnych przedsiębiorstw do raportowania niefinansowego wymaganego Dyrektywą CSRD. Różnica w stosunku do innych ofert polega na przedstawieniu wymagań dotyczących ujawniania informacji związanych ze Zrównoważonym Rozwojem w kontekście najnowszej wiedzy o zmianach klimatu, celach Zrównoważonego Rozwoju i obowiązujących przedsiębiorców wymaganiach prawnych.
-
Zawartość
- Kontekst wdrażania zrównoważonego rozwoju
- Kontekst społeczny: zmiany w trendach społecznych jako podstawa realizacji Zrównoważonego Rozwoju
- Kontekst legislacji światowej: 17 celów zrównoważonego rozwoju ONZ oraz kierunki i sposoby ich realizacji
- Kontekst legislacji europejskiej: Europejski Zielony Ład oraz zmniejszanie śladu węglowego i śladu środowiskowego jako główne sposoby jego realizacji
- Dyrektywa CSRD – prezentacja wymogów i zasad ujawniania informacji związanych ze zrównoważonym rozwojem
- Charakterystyka i sposoby wyliczania wskaźników związanych z klimatem i pozostałymi wskaźnikami środowiskowymi
- Charakterystyka i sposoby wyliczania wskaźników związanych z kwestiami społecznymi, pracownikami, poszanowaniem praw człowieka oraz praktykami antykorupcyjnymi
-
Dla kogo
Szkolenie dedykowane jest menedżerom odpowiedzialnym za kreowanie i realizację Strategii przedsiębiorstw, wszystkim odpowiedzialnym za spełnianie wymagań prawnych oraz osobom odpowiedzialnym za raportowanie wyników wewnątrz i na zewnątrz przedsiębiorstwa.
-
Rekomendowany czas trwania
2 dni
-
Korzyści
Szkolenie pozwoli uczestnikom na zdobycie i usystematyzowanie podstawowej wiedzy o działaniach w obszarze Ochrony Klimatu na poziomie globalnym, europejskim ( EU ) i krajowym. W szczególności o Celach Zrównoważonego Rozwoju i wymaganiach prawnych jakie trzeba i trzeba będzie , w tym zakresie, spełniać. Przede wszystkim, jednak uczestnicy otrzymają aktualną informację o wymaganiach dotyczących raportowania niefinansowego zawartych w DYREKTYWIE CSRD. Całość tej wiedzy pozwoli na przygotowanie własnej Firmy do funkcjonowania w nowych zmieniających się w związku ze zmianami klimatu warunkach.
-
Uwagi dodatkowe
Rekomendowana grupa docelowa:
- Top Management
- Członkowie Zarządów Spółek
- Dyrektorzy do spraw Strategii
- Członkowie Zespołów strategicznych
- Dyrektorzy Finansowi
- Dyrektorzy Jakości
- Dyrektorzy techniczni
- Menedżerowie odpowiedzialni za Ochronę środowiska