Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z aktualnym wydaniem podręcznika VDA 2, w którym bardzo wyraźnie podniesiono znaczenie wspólnych ustaleń pomiędzy Klientem a dostawcą w odniesieniu do procesu zatwierdzenia. W publikacji na znaczeniu zyskała analiza i poziom ryzyka jakie związane jest z zatwierdzeniem wyrobu i procesu.
-
Zawartość
- Cel i zakres stosowania
- Poprzednie publikacje
- Proces zatwierdzenia w łańcuchu dostaw
- Ustalenie zakresu dowodów
- Zatwierdzenie procesu produkcyjnego
- Droga do decyzji o zatwierdzeniu
- Statusy zatwierdzenia
- Specjalne procedury zatwierdzenia
-
Dla kogo
Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do inżynierów, specjalistów i liderów odpowiedzialnych za skuteczne i terminowe przeprowadzenie procesu zatwierdzenia nowego wyrobu i procesu oraz ich modyfikacji zarówno dla części zakupowych, jak i wyrobów finalnych dostarczanych do Klienta. Kolejną grupę stanowią członkowie zespołów projektowych powołanych do rozwoju nowego wyrobu lub jego modyfikacji.
-
Rekomendowany czas trwania
2 dni
-
Korzyści
Uczestnicy nabędą umiejętności związane ze skutecznym planowaniem procesu zatwierdzenia wyrobu i procesu w ramach projektu rozwoju nowego wyrobu. Uzgodnienie z Klientem zakresu przedłożenia oraz wymagań jakościowych dotyczących pojedynczych produktów pracy pozwoli na terminowe i skuteczne zatwierdzenie wyrobu i procesu ze strony Klienta. Powiązanie wyników zatwierdzenia wyrobu z uregulowaniem przez Klientów kosztów związanych z rozwojem i wykonaniem narzędzi produkcyjnych dodatkowo wpływa na istotność tego procesu.
-
Uwagi dodatkowe
Rekomendowana grupa docelowa:
- Poziom lidera i kierownika średniego szczebla
- Poziom technika jakości
- Poziom inżyniera procesów produkcji
- Poziom inżyniera jakości
- Poziom inżyniera rozwoju wyrobu
- Poziom inżyniera rozwoju procesu
- Poziom menadżerski